Przelom.pl

"Nie" dla sportowych oszustów

Fair-play. Postawa cechująca się m.in. odrzuceniem różnego rodzaju oszustw sportowych. Wydawałoby się, że gdzie jak gdzie, ale na poziomie amatorskim, gdzie chodzi przede wszystkim o zabawę, uczciwość jest na porządku dziennym.

Powiedzcie to kardiologom

W 42. numerze „Przełomu” mogą państwo nie po raz pierwszy przeczytać o nierozwiązanym problemie z dodzwonieniem się do rejestracji przychodni NZOZ w Trzebini i ZLA w Chrzanowie. Czołówka gazety jest o podobnej sprawie. Dotyczy rekordowej kolejki pacjentów chcących zarejestrować się w szpitalu do lekarza specjalisty na przyszły rok. Zapewnienia o rozwiązaniu tych problemów słyszeliśmy od osób zarządzających już wiele razy. Czy tego naprawdę nie da się załatwić?

Mniej mrówek

Tadeuszowi Arkitowi, jedynemu posłowi, jaki może zabiegać o interesy mieszkańców sporej części ziemi chrzanowskiej (jest jeszcze poseł Andrzej Adamczyk w Krzeszowicach, ale to inny okręg wyborczy), marzy się kierowanie parlamentarną komisją ochrony środowiska.

  • Czytaj więcej
  • Artykuł na blogu Tadeusz Jachnicki
  • 24.10.2011, 10:53

Niekończąca się historia “jeziorka”

Odpompowywanie wody z wypełnionego silnie zasadową cieczą wyrobiska ZSO Górka SA, kosztowało już 26 milionów złotych i nie rozwiązało problemu. Na dokończenie rekultywacji kamieniołomu dawnej cementowni potrzeba jeszcze 36 mln zł. Kto za to zapłaci? Kto i kiedy pieszczotliwie nazwał zbiornik “jeziorkiem?

Jeszcze się taki nie narodził

Jest takie ludowe powiedzenie: "Jeszcze się taki nie narodził, co by każdemu dogodził". Nieco je trawestując, rzec by można, że na ziemi chrzanowskiej jedynym, najlepszym menedżerem w  komunikacji miejskiej był, jest i będzie Tadeusz Gruber.

Białoruś: władza musi być chwalona

- Sytuacja w naszym kraju jest trudna do zrozumienia. Ale nie bójcie się odwiedzać Białorusi. Po naszych drogach jeździ się bezpiecznie. Są nawet lepsze niż na Ukrainie czy w Rosji. Na pewno zachwycą was i miasta, i piękna przyroda nad jeziorami. Warto wybrać się na wakacje na przykład na prawdziwą białoruską wieś - twierdzą goszczący w redakcji "Przełomu" na krótkim stażu dwaj dziennikarze Andriej Szobin i Aleksandr Mincewicz.

Kandydatów do rady jak na medycynę

W czasie listopadowych wyborów samorządowych wszystkie oczy zwrócone będą najbardziej na Trzebinię. W tym mieście demokracja nie tyle się obudziła, co wręcz zaszalała.

Zabrakło odwagi w sprawie liceum w Sierszy

Sprawę przyszłości tej szkoły samorząd powiatowy chciał odwlec na po wyborach. Nie udało się.

Za jakieś około...

Od dwóch tygodni jestem częstym bywalcem dworców kolejowych w Krakowie i Katowicach. Sama tego chciałam, bo z uporem maniaka namawiałam rodzinę i znajomych do podróżowania ekspresami.

Autobusem do Krakowa?

Z zainteresowaniem śledzę wynik sondy na stronie głównej "Przełomu". Jasno z niej wynika, że niewielu naszych Czytelników korzysta już z autobusu linii K jeżdżącego do stolicy województwa.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10