Przelom.pl

W śmieciowym mateczniku

 

Wielkimi krokami zbliża się termin wprowadzenia z życie nowego prawa śmieciowego. Tymczasem nie znamy odpowiedzi na żadne właściwie pytanie związane z nowym podatkiem, zasadami jego naliczania, ani trybem rozwiązywania dotychczasowych umów z odbiorcami śmieci.

Tajemnica, powiedzmy, skarbowa

Burmistrzowi Chrzanowa jest podobno przykro, bo na mieście mówi się, że jako gospodarz gminy niespecjalnie wyciąga pomocną dłoń do będącego w bardzo trudnej sytuacji Fabloku. Próbował co prawda tłumaczyć swoje stanowisko na łamach "Przełomu", ale wypowiedź argumentowana związaniem tajemnicą skarbową nie przysporzyła mu zrozumienia. Nic dziwnego.

Rynek bez siły przyciągania

Co tydzień, w sobotę, o tej samej porze, bywam na trzebińskim Rynku. Zieleń i kwiaty sprawiają, że jest tu naprawdę ładnie. Zaryzykuję. Ładniej niż w Chrzanowie. Co z tego, skoro ten piękny Rynek świeci pustką. Nawet teraz, latem.   

"... więc o co ci chodzi"

Czy prezes spółki winien się tłumaczyć? Czy szef zarządu powinien zdradzać tajemnice zakładu? Oczywiście, że nie. Inteligentny przedsiębiorca wie jednak, co znaczy istnienie jego firmy w ludzkiej świadomości.

  • Czytaj więcej
  • Artykuł na blogu Tadeusz Jachnicki
  • 13.06.2012, 12:13

Dajcie szansę zobaczyć

Nie raz, nie dwa, pisałam o potrzebie skoordynowania terminów imprez masowych w powiecie chrzanowskim. Dla jasności sprawy: chodzi o imprezy cieszące się największym zainteresowaniem mieszkańców, czyli te, na które wstęp jest wolny. A że jest ich coraz więcej, i są coraz ciekawsze, to warto się postarać, aby nie odbywały się w jednym terminie. To nie tylko interes publiczności. Bardziej nawet organizatorów, którym z pewnością zależy na frekwencji i uznaniu.  

Jestem dziennikarką, nie lekarzem

Nie znam się na medycynie. Nie jestem chorowita, skłonności hipochondrycznych nigdy nie miałam, toteż temat nie bardzo mnie interesuje. Poza paracetamolem, aspiryną, gripeksem i etopiryną niewiele znam nazw lekarstw. Wydaje mi się jednak, że już niedługo uchowam się z tą medyczną indolencją. System mnie zmusi, by wiedzieć więcej. Wiedzieć i decydować. Diagnozować i wybierać.

Kijem nie marchewką

Jest stare porzekadło o psie ogrodnika, co to sam nie zje i drugiemu nie da. Z takim zjawiskiem mamy - według mnie - do czynienia w przypadku dopłat unijnych dla mieszkańców, do wykonania przyłączy kanalizacyjnych. Dla porządku dodam, że moje gospodarstwo domowe oraz gospodarstwa domowe moich najbliższych krewnych do kanalizacji są już podłączone.

Może czas zsiąść z konia?

Nie wiem, od czego zacząć po lekturze wszystkich materiałów dotyczących przedziwnej sytuacji w Aqua Planet. Właśnie trzebińskiej spółce poświęcić chcę słów kilka.

  • Czytaj więcej
  • Artykuł na blogu Tadeusz Jachnicki
  • 17.05.2012, 10:10

Spadek zamiast mistrzostwa

Podczas styczniowej rozmowy wiceburmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek, tłumacząc dlaczego MTS Chrzanów płaci mniej za wynajem miejskiej hali sportowej niż Stowarzyszenie Chrzanowska Liga Futsalu, organizująca m.in. Magic Sport Ligę Futsalu, mówił: - MTS to zespół pierwszoligowy. Dzięki grze na tym szczeblu rozgrywek szczypiorniści promują miasto. To coś więcej niż organizacja lokalnej ligi.

Tym razem z wewnątrz

Wygląda na to, że pomyje i laury lubią chodzić w parze. I jedne, i drugie okrasiły nasze głowy w ostatnich dniach.

  • Czytaj więcej
  • Artykuł na blogu Tadeusz Jachnicki
  • 04.04.2012, 13:56
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10