Przelom.pl

Czyżby to już kampania?

Podobno skuteczna kampania wyborcza powinna się zaczynać nazajutrz po wyborczym zwycięstwie. Zgodnie z jej regułami, polityk marzący o reelekcji, ma się systematycznie pokazywać, ściskać dłonie wyborców, obiecywać nie za wiele, istnieć w mediach.

Gala dokonań przyszłych

Sobotnia Gala Dokonań Roku Gminy Trzebinia pokazała, że 2012 nie był zbyt bogaty w osiągnięcia gospodarcze inicjowane przez samorząd. Podczas multimedialnej prezentacji mógł się podobać estetycznie zagospodarowany plac w centrum Młoszowej. Ładny, ale wobec kryzysu gospodarczego, niewielu go pewnie teraz doceni. Poza tym, w mieście dysponującym ponadstumilionowym budżetem, w 2012 roku nic nie wzbudza inwestycyjnych emocji.

Ani śmieciowych stawek, ani edukacji

W trzech gminach powiatu chrzanowskiego mieszkańcy nadal nie wiedzą, ile od lipca formalnie zapłacą za odbiór śmieci. Stawki, o których się mówi: 8,7 zł za posegregowane i 15 zł za nieposegregowane, to wciąż tylko wynik symulacji kosztowych przeprowadzonych przez Międzygminny Związek Gospodarka Komunalna. Mocy prawnej nie mają żadnej.

Jak ślepej kurze

Życzę Fablokowi jak najlepiej, życzę najlepiej przede wszystkim pracownikom i wszystkim tym, którzy z sentymentem wspominają zakład. Musiałby się jednak stać cud nad Chechłem, by spółka ustała na nogach. Zresztą jak łatwo dostrzec, już w tej chwili stoi na jednej i to z niezwykle rozmiękczonej gliny.

  • Czytaj więcej
  • Artykuł na blogu Tadeusz Jachnicki
  • 24.01.2013, 08:07

Do wysokiej trzebińskiej rady

Dyskusje wokół trzebińskiego referendum w sprawie odwołania burmistrza nie oszczędziły rady miasta. I dobrze, bo się to państwu od dawna należy. Ostatnio za brak dbałości w dzieleniu się informacją publiczną na temat swojej działalności, co w artykule 61. gwarantuje mieszkańcom Konstytucja RP.

Trzebińskie zmory starosty

Chyba jeszcze nigdy starosta chrzanowski nie miał tylu problemów z Trzebinią.

Chcę wierzyć w demokrację

Nie podoba mi się (a właściwie celniejsze byłoby określenie - oburzyło mnie) publiczne nawoływanie burmistrza Trzebini do zbojkotowania referendum w sprawie odwołania go z zajmowanego stanowiska. I chyba nie jestem w tych odczuciach odosobniona.

10 tysięcy w błoto

Chyba po raz pierwszy wypowiedziałem podobne słowa jak burmistrz Trzebini Stanisław Szczurek. Szczerze przyznam, że sam byłem zaskoczony tym faktem. Trudno jednak nie przyznać mu racji, gdy mówi o tym, kto miałby sprawdzać czas postoju samochodów w trzebińskim rynku, odpowiadając na pomysł starosty.

  • Czytaj więcej
  • Artykuł na blogu Tadeusz Jachnicki
  • 05.11.2012, 16:51

Futbolowe patologie

"Źle się dzieje w państwie duńskim" - te słowa z szekspirowskiego "Hamleta" pasują idealnie do obrazu polskiego futbolu, który sięgnął dna i odbić się od niego nie może.

O Szczurku referendum i murku

Trzebinia nie jest jedynym miastem w Polsce, gdzie szykuje się gminne referendum w sprawie odwołania burmistrza. Takich inicjatyw w całym kraju, tylko w tym roku, było ponad 20. Kilka padło na etapie zbierania podpisów poparcia.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10