Przelom.pl

Jak ślepej kurze

  • Data dodania artykułu: 24.01.2013, 08:07, wyświetleń: 6678

Życzę Fablokowi jak najlepiej, życzę najlepiej przede wszystkim pracownikom i wszystkim tym, którzy z sentymentem wspominają zakład. Musiałby się jednak stać cud nad Chechłem, by spółka ustała na nogach. Zresztą jak łatwo dostrzec, już w tej chwili stoi na jednej i to z niezwykle rozmiękczonej gliny.

"Trafiło się jak ślepej kurze ziarnko" - oceniła transakcję, jakiej dokonał Zbigniew Majcherek z Poznania, kupując Fablok, Maria Pitala, pełniąca obowiązki prezesa zakładu. Przypomnijmy, że za chrzanowską spółkę ów poznański inwestor wyłożył zaledwie pół miliona złotych.

Nigdy tego nie liczyłem, ale obstawiam, że nieruchomości spółki są więcej warte, niż to co dał za wykup kontrolnego pakietu akcji nowy inwestor. Warto zauważyć, że prócz 500 tysięcy złotych, dał jeszcze garść obietnic, w tym podstawową, że zainwestuje 20 milionów złotych, by firma mogła wyjść na prostą. Deklarował ponadto, że blisko połowa tej sumy zasili konto Fabloku od razu, czyli w listopadzie, najdalej w grudniu ubiegłego roku. Oczywiście nikt rzeczonych milionów, ani nawet złotówki, nie widział. Pieniędzy nie ma i chyba mało kto wierzy, że kiedykolwiek będą.

Z nowym właścicielem próbują się ponoć kontaktować kolejni mający chrapkę na Fablok. Ich trud spełznie jednak na niczym, bo naczelny akcjonariusz firmy nie ma zamiaru rozmawiać.

Mam wrażenie, że Majcherek z Fabloku nie zrezygnuje, bo - jak już zostało powiedziane - "trafiło mu się, jak ślepej kurze ziarnko". Jestem, niestety, przekonany, że nowi ewentualni inwestorzy też patrzą na Fablok, jak na kurę, której zostało jeszcze kilka piór do oskubania, a nie firmę, którą warto postawić na nogi.

Wydaje się więc, że upadłość, o którą wnioskuje zarząd firmy, to jedyne sensowne rozwiązanie, a przynajmniej dające światełko w tunelu na odzyskanie choć części wypracowanych pieniędzy przez załogę. Szkoda tylko, że ta decyzja zapadła tak późno.

Komentarze:

ice man

Data dodania: 24.01.2013, 13:27

na rynku kolejowym artykuł http://www.rynek-kolejowy.pl/38922/Fablok_Jest_wniosek_o_upadlosc_fabryki_aktualizacja_.htm i jeden z komentarzy cyt.""Majcherek i Sigma doprowadzili do ruiny ZNTK Poznan. To samo czeka Fablok" Do dzieła tego pana proszę dołożyć ZNTK Piła" Tą ślepą kurą są ludzie którzy wpuścili tego Pana i za przysłowiowe kilka srebrników pozbyli się zakładu z bogatą tradycją i świetnej marki.