Przelom.pl

Do wysokiej trzebińskiej rady

  • Data dodania artykułu: 22.01.2013, 17:53, wyświetleń: 7500

Dyskusje wokół trzebińskiego referendum w sprawie odwołania burmistrza nie oszczędziły rady miasta. I dobrze, bo się to państwu od dawna należy. Ostatnio za brak dbałości w dzieleniu się informacją publiczną na temat swojej działalności, co w artykule 61. gwarantuje mieszkańcom Konstytucja RP.

Dowodem Biuletyn Informacji Publicznej, gdzie od końca października ub. roku na temat prac rady miasta nie ma prawie żadnych informacji. Śledząc BIP można odnieść wrażenie, że ta słynna przerwa w obradach na czas referendum, którą przewodniczący ogłosił do 29 stycznia 2013 r. trwa już od października. W BIP najświeższa zapowiedź terminu posiedzenia rady dotyczy 26 X 2012 r!. http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/gminy/root_Trzebinia/podmiotowe/Rada/Sesje/Najblizsza+sesja/

 

Ostatnia opublikowana tam uchwała datowana jest na 30 listopada 2012 r. http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/gminy/root_Trzebinia/podmiotowe/Rada/Uchwaly/

 

 

Ostatni protokół z sesji nosi datę 1 X 2012 r. http://www.wrotamalopolski.pl/root_BIP/BIP_w_Malopolsce/gminy/root_Trzebinia/podmiotowe/Rada/Sesje/Protokoly+z+sesji+rady/  

 

Nie inaczej jest na oficjalnej stronie internetowej gminy, której redakcja jeszcze niedawno dbała o zapraszanie mieszkańców na sesje. Ostatnia wzmianka o sesji rady jest z 26.XI 2012 i dotyczy programu posiedzenia zwołanego na 30 XI 2012 r. http://www.trzebinia.pl/index.php/component/search/?layout=articlebymonth&id=8&mes=11&ano=2012&searchword=articlebymonth123

 

Po tej dacie odbyły się w Trzebini jeszcze trzy sesje nadzwyczajne (21 XII, 11 I i 14 I),  w tym ważna, budżetowa. O tym już ani mru, mru.

Całkiem niedawno podjęliśmy interwencję mieszkańców, którzy chcieliby za pośrednictwem internetu czytać protokoły z posiedzeń komisji. Przewodniczący rady Zdzisław Ścigaj wyjaśnił, że publikowanie tych dokumentów skasował jego poprzednik. Z tego co zobaczyłam na trzebińskiej stronie BIP 22 stycznia 2013 r. wynika, że ktoś zawiesił chyba wszelkie publikacje dotyczące już nie tylko działalności komisji, ale i całej rady ze szczególnym uwzględnieniem braku bieżących informacji o podejmowanych uchwałach.

Wysoka rado z Trzebini. Czas wyjść z podziemia i zacząć korzystać z nowoczesnych środków przekazu. Dajcie państwo ludziom znać kiedy i gdzie się spotykacie. Tylko proszę, nie zapraszajcie po te informacje do biura ani pod gminną gablotkę, bo to wiek XXI. Czas, pieniądze, nerwy. Wyższych wymagań już wysokiej radzie nie stawiam, bo są na pewno za wysokie.

Komentarze:

rojaldulton

Data dodania: 23.01.2013, 21:10

Witam! Pani Alicjo, dziękuję za rzetelne przedstawienie sprawy :) Pozdrawiam.

Cameleon

Data dodania: 23.01.2013, 16:41

Demokracja w Trzebini zaczyna przybierać farsę. Radni wychodzą z założenia, że mają obowiązek informować tylko swoich mieszkańców... o terminach kolejnych wyborów. Mieszkańcy potrzebni są tylko do zaznaczenia na liście wyborczej i zrobienia symbolicznego -X. Czas rozliczeń przyjdzie, trzebinianie powinni to dobrze zapamiętać. Upadek obyczajów.

Cameleon

Data dodania: 23.01.2013, 16:40

Demokracja w Trzebini zaczyna przybierać farsę. Radni wychodzą z założenia, że mają obowiązek informować tylko swoich mieszkańców... o terminach kolejnych wyborów. Mieszkańcy potrzebni są tylko do zaznaczenia na liście wyborczej i zrobienia symbolicznego -X. Czas rozliczeń przyjdzie, trzebinianie powinni to dobrze zapamiętać. Upadek obyczajów.

Emil

Data dodania: 22.01.2013, 23:02

Demokracja przestała działać. W Radzie Miasta rację ma większość, głos rozsądku się nie liczy. Należało zorganizować referendum w sprawie odwołania Burmistrza i Rady Miejskiej.

Mikołaj Rey

Data dodania: 22.01.2013, 22:34

Wysoka Rada rada widocznie aż tak nisko nie upadła, żeby poniżać się do upubliczniania swojej twórczości. Pan przewodniczący Ścigaj musiałby, nie daj Boże, zadbać nieco o kulturę wypowiedzi i prowadzenia obrad, a co niektórzy radni zacząć się streszczać i odrabiać zadania domowe. Generalnie jest to kolejne, po Miłościwie Panującym Burmistrzu, towarzystwo któremu trzeba serdecznie podziękować.