Przelom.pl

To powinien być rok komunikacji

 Po zachwytach nad efektami budowy dróg i obwodnic przyszedł czas refleksji nad tym, czy nasze podróżowanie jest szybsze i wygodniejsze. Zdecydowanie nie jest. I wiedzą to osoby dojeżdżające stale do Krakowa i Katowic, a także do stolicy.

Zobaczcie, jaka to siła

 Myślę, że największymi zwycięzcami zakończonych w niedzielę wyborów lokalnych są mieszkańcy, którym chciało się pójść do urn. To obywatele, którzy wiedzą, że raz na cztery lata, przez kilkanaście godzin, władza należy do nich i z tego prawa korzystają. 

Jaki burmistrz dla Trzebini

 Takich wyborów jeszcze nie było. Mieszkańcy gminy w zasiegu ręki mają programową „normalność” proponowana przez Adama Adamczyka i „dynamiczny i zrównoważony rozwój” w wersji Stanisława Szczurka. 

Czyj będzie Chrzanów?

Gdyby Ryszard Kosowski wystartował w jesiennych wyborach, wygrałby w cuglach i tego tematu by nie było. Nie byłoby też wianuszka kandydatów na burmistrza Chrzanowa. W przeciwieństwie do Sokratesa niedocenianego za życia przez Ateńczyków, Kosowski mógł być pewien wdzięczności elektoratu. Postanowił z niej jednak nie skorzystać. Kto będzie beneficjentem tej decyzji?

Lato bez Facebooka

Należę do tej grupy mieszkańców, dla których lato jest czasem pracy. A jak się w lecie pracuje, to w upalne weekendy wyjeżdżać się nie chce. I szuka się wtedy jakiejś rozrywki na miejscu.

Po co denerwować ludzi, czyli kilka uwag na temat przesyłek sądowych i przyszpitalnego parkingu dla niepełnosprawnych

Odbierając niedawno list z sądu miałam okazję osobiście doświadczyć epokowego eksperymentu, jakim jest odbieranie awizowanych przesyłek sądowych nie z poczty, lecz z kiosków, sklepików i innych punktów prywatnej Polskiej Grupy Pocztowej, która "wymiksowała" z tego rynku Pocztę Polską. Cieszę się, że budżet państwa zaoszczędził na tej przemianie ponad 80 milionów złotych, ale...

Winien - ma

Koniec roku to czas na zrobienie bilansu zysków i strat. Czy 2013 był dobrym rokiem dla ziemi chrzanowskiej?

Prywatny inwestor? Tylko przyklasnąć

Trzebińscy samorządowcy debatują nad przyszłością młoszowskiego pałacu. Temat wrzucił im w trybie pilnym starosta, bo obiektu nie chce już ani Uniwersytet Ekonomiczny z Katowic, ani krakowska AGH. Nie chce go wojewoda, ani samorząd powiatowy. Nic dziwnego, bo na jego bieżące utrzymywanie potrzeba 400 tys. zł rocznie.

Sprawy stojące na głowie

Z zainteresowaniem przysłuchiwałam się ostatnio dyskusji trzebińskich radnych na temat wynagradzania ich społecznej pracy. Sprowokowała ją przykra wiadomość o konieczności dokonania zmian w dokumentach umożliwiających wypłacanie im diet przez związki komunalne.

Inni nie muszą czekać

Zawsze byłam, i w dalszym ciągu jestem zwolenniczką strefy płatnego parkowania w Chrzanowie. Cieszę się, że mogę bez problemu zaparkować samochód na przykład przy poczcie głównej. Nie podoba mi się jednak, że przez najbliższe cztery lata nie da się palcem tknąć strefy, nawet gdyby okazało się, że ewidentnie coś w niej szwankuje.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10