Przelom.pl

Mur prosi się o mural

  • Data dodania artykułu: 14.07.2015, 14:16, wyświetleń: 2724

Ściana przylegająca do chrzanowskiego parku miejskiego (na tyłach dawnych zabudowań komendy policji) aż prosi się, by ją jakoś ożywić i pomalować... Szary mur z bazgrołami nie dodaje uroku temu miejscu

Moim zdaniem to w sam raz propozycja na wakacje. Młodych, zdolnych ludzi, mających pojęcie o tym, czym jest prawdziwe graffiti, nie brakuje. I na pewno dałoby się ich skrzyknąć. Organizator – urząd miejski czy dom kultury – musiałby tylko kupić farby i inne niezbędne materiały. Przy okazji można by zrobić fajny happening. Ani to wielkie koszty, ani jakaś karkołomna logistyka przy organizacji.

Dobrym przykładem jest mural na Centrum Handlowym Max (od strony ul. Szpitalnej). Gdyby nie on, prawdopodobnie taki kawał ściany już dawno byłby zabazgrany wyznaniami sfrustrowanych pseudokibiców i innych ksenofobów.

Ciekawe graffiti zobaczyć można też na garażach przy Wodzińskiej. Jeden z murali powstał przed rokiem w ramach prowadzonego przez bibliotekę i muzeum projektu "Galeria podwórkowa".

Murale przyciągają oko, intrygują, zdobią. Czemu nie dać na to szansy miejskiemu parkowi?

Chyba, że istnieją jakichś przeszkody nie do pokonania i musimy zestarzeć się z tą paskudną, burą ścianą. Wydaje mi się, że chodzi jednak o chęci.

Komentarze: Brak komentarzy do tego artykułu.