Przelom.pl

Czy nam się podoba, czy nie, innych kandydatów nie będzie

  • Data dodania artykułu: 02.03.2016, 14:27, wyświetleń: 3828

Mieszkańcy Chrzanowa mają coraz mniej czasu na podjęcie decyzji, kogo wybrać na burmistrza. Z opinii zasłyszanych na mieście i przeczytanych na forach internetowych płynie przekaz, że nie ma na kogo zagłosować. Wszyscy malkontenci muszą mieć jednak na uwadze, że już nikt inny, tylko właśnie jeden z czterech kandydatów zostanie burmistrzem. Czy nam się to podoba, czy nie.

Zgadzam się, że mamy niełatwy wybór (sama jestem mieszkanką Chrzanowa i też będę musiała podjąć decyzję). Dlatego „Przełom” podjął kilka przedwyborczych inicjatyw, mających pokazać Beatę Majkrzak, Bogdana Kosowskiego, Ryszarda Kosowskiego i Roberta Maciaszka w różnych kontekstach.

Przed tygodniem opublikowaliśmy w gazecie ankietę wypełnianą przez kandydatów. Czytając ją, poznajemy ich propozycje rozwiązania niektórych, ważnych dla Chrzanowa, problemów. Odpowiedzi można porównać. Przygotowując je, kandydaci mogli korzystać z dowolnych dokumentów, opracowań, opinii fachowców. Chodziło o to, by wypowiedzi były konkretne, a obietnice realne. Sami oceńcie, jak się z tego zadania wywiązali.

W czwartek, 25 lutego zorganizowaliśmy debatę przedwyborczą (relację z niej można obejrzeć na przelom.pl). Tym razem kandydaci nie otrzymali wcześniej konkretnych pytań (jedynie ogólne zagadnienia) i musieli radzić sobie z odpowiedziami na gorąco. Może więc któryś z nich zauroczył Państwa błyskotliwą odpowiedzią lub ciętą ripostą.

W bieżącym numerze (w papierowym wydaniu), tuż przed zaplanowanymi na 6 marca wyborami, zaproponowaliśmy naszym Czytelnikom lekturę obszernych wywiadów z kandydatami, mające odsłonić trochę ich prywatności i pokazać od ludzkiej strony. Zatem, jeśli żaden z kandydatów nie odpowiada Państwu pod względem programu, to może o decyzji przesądzą jego zainteresowania, marzenia czy cechy charakteru.

Można marudzić, że nie ma na kogo zagłosować, ale to niczego nie zmieni. Innych kandydatów po prostu nie będzie.

Komentarze: Brak komentarzy do tego artykułu.