Przelom.pl

Warto się zastanowić

  • Data dodania artykułu: 20.01.2012, 14:02, wyświetleń: 4519

Przedstawiciele Związku Komunalnego Komunikacja Międzygminna mieli o czym rozmawiać w ostatnim tygodniu. Spotykali się, gwarzyli, debatowali i - co najważniejsze - zastanawiali się. Jesteśmy niezwykle dumni, że to za naszą sprawką. Popełniliśmy wprawdzie błąd i pomyliliśmy kwotę, jaka do budżetu związku wpływa z budżetu gmin. Serdecznie więc wszystkich przepraszamy.

Z pomyłki oczywiście dumni być nie możemy i nie jesteśmy, ale z faktu, że zmusiliśmy kogoś do zastanowienia się, już tak.

Odłóżmy jednak żarty na bok.

Niektórzy uważają, że chcemy udowodnić, iż Babice obrały jedynie słuszną drogę, zrywając porozumienie z ZK KM. Szczerze mówiąc, nie wiem. Na efekty przyjdzie nieco poczekać. Chwalę wójta gminy jednak za to, że chciał znaleźć tańsze rozwiązanie i znalazł. Mam wprawdzie wrażenie, że zbyt ostro poszedł w oszczędności, bo wydając mimo wszystko nieco więcej, mógł zapewnić ludziom autobusy (a nie busy), a z tych pewnie wszyscy byliby bardziej zadowoleni, ale nie mnie za niego decydować. Jedno jest pewne - samorząd wydawał na komunikację prawie pół miliona złotych. Padła propozycja, by zaczął wydawać 260 tysięcy, a po zerwaniu porozumienia z ZK KM wydaje 60.

Byłoby miło, jak oszczędności zaczęliby szukać i inni. Tymczasem mam wrażenie, że poza szefem związku, który zmniejszył nieco wydatki ZK KM, niewielu się nad nimi pochyla. Mało kto sprawdza przewodniczącego i szuka innych, może lepszych rozwiązań.

Komentarze:

FELEK M+2

Data dodania: 22.01.2012, 20:56

Króciutko, pochwała dla wójta Babic, oraz autora bloga za wskazówkę że istnieją mozliwości cięcia kosztow, tak wskazane obecnie.