Przelom.pl

Z przesłaniem

  • Data dodania artykułu: 08.02.2012, 14:52, wyświetleń: 4007

 Redakcja „Przełomu” po raz drugi zdecydowała się na zorganizowanie plebiscytu Kobieta Przedsiębiorcza Ziemi Chrzanowskiej. Takie wydarzenie sprowadza się nie tylko do aktu głosowania esemesowego i wręczenia statuetki. Wymaga sporego zaangażowania w zachęcenie do udziału wartościowych kandydatek, przygotowanie prezentacji i towarzyszących wydarzeniu materiałów prasowych, zabiegów logistycznych poprzedzających uroczystość, a wreszcie koordynacji przygotowania samej gali, pozyskaniu sponsorów nagród, o własnym zaangażowaniu finansowym już nie wspomnę.  

I choć mamy już na tej niwie pewne doświadczenia (tu przypomnę choćby nasz plebiscyt o nazwie Kaczory „Przełomu”), to organizowanie podobnych imprez nie jest podstawową działalnością prasy i zawsze stanowi dla redakcji duże wyzwanie. Pomimo tego, uznaliśmy, że warto się potrudzić po raz kolejny. Warto, bo rok temu nasza inicjatywa została dobrze oceniona, a dla nas największą satysfakcją było móc pokazać kobiety, które tu i teraz osiągają sukcesy dzięki pracy zawodowej czy działalności społecznej. Wygrać mogła tylko jedna, jak w każdym plebiscycie, ale jesteśmy przekonani, że każda z pań była tego sukcesu godna. 

W tym roku postanowiliśmy pójść krok dalej. Zachowując formułę plebiscytu, chcemy, aby jego idea, czyli skupienie wokół tego wydarzenia kobiet przedsiębiorczych, otwartych na problemy społeczne, stała się zalążkiem inicjatywy otoczenia opieką talentów, które nie zawsze znajdują ją w istniejących instytucjach publicznych. 

Chcemy zatem, aby tegoroczna rywalizacja plebiscytowa była elementem towarzyszącym sprawie ważnej, której każda z uczestniczących pań mogłaby oddać cząstkę swojego talentu i swoich możliwości. 

Mówi się, że słowa uczą, a przykłady pociągają. Dlatego „Przełom”, jako organizator imprezy, postanowił całkowity dochód z tegorocznego głosowania SMS w plebiscycie Kobieta Przedsiębiorcza Ziemi Chrzanowskiej 2012, przeznaczyć nie na sfinansowanie części kosztów gali (w to dzieło włączą się w tym roku nasi życzliwi partnerzy), ale na rozkręcenie inicjatywy pozainstytucjonalnego wspierania lokalnych talentów. Mam nadzieję, że uczestniczki ubiegłorocznej i tegorocznej edycji plebiscytu chętnie wesprą ten pomysł. I niekoniecznie chodzi tu o wkład finansowy, bo każda z pań może w tym dziele służyć także wiedzą i doświadczeniem. Tego w społecznych inicjatywach potrzeba najbardziej. 

Pierwsze kandydatki do udziału w tegorocznym plebiscycie już są. Rysuje się też piękny cel inaugurujący naszą ideę, który chcemy Państwu zaprezentować przed samą imprezą. Naszemu plebiscytowi patronuje marszałek Małopolski i starosta. Będzie też wielu innych, ważnych gości. Mam wielką nadzieję, że wspólnie uda nam się zrealizować tegoroczne przesłanie imprezy. 

Komentarze: Brak komentarzy do tego artykułu.