Przelom.pl

Brawo mieszkańcy Chrzanowa. Referendum to Wasz wielki sukces

  • Data dodania artykułu: 14.12.2015, 08:31, wyświetleń: 4271

Chrzanowianie odebrali władzę dotychczasowemu burmistrzowi, pokazując w głosowaniu, że nie spełnił ich oczekiwań. Poszli do urn i tej obywatelskiej chęci decydowania o sprawach swojego miasta trzeba im gratulować. 

 

W piątek przekonywałam moich pracowników, że to się musi udać. Raczej nie wierzyli, bo nigdzie się dotąd nie udawało. W niedzielę, patrząc na zapłakane niebo, sama zadawałam sobie pytanie, kto pójdzie głosować w taką pogodę?

Otuchy dodała dwudniowa obywatelska jesień na warszawskich ulicach. Też w deszczu. Doszłam więc do wniosku, że chrzanowian stać na aktywność, nawet przy złej pogodzie. Bo przecież ludziom musi zależeć na dobrym wizerunku miasta i jego rozwoju. I tak się stało.

Mieszkańcy spisali się wzorowo udowadniając, że demokracja bezpośrednia (czyt. referendum) się przydaje i może być skuteczne.

Wczoraj, niedługo po zamknięciu lokali wyborczych, było już jasne, że głosowanie będzie ważne, i że do urn poszło ponad 7 tys. mieszkańców gminy. Dużo więcej niż wymagana większość (6631). To niesamowite. Ludzie pokazali, że przyszłości wizerunek gminy są dla nich ważne.

Szczerze mieszkańcom gminy odwagi i pójścia na to referendum gratuluję. To bodaj pierwsze w tej kadencji samorządu referendum lokalne w Polsce i jedno z niewielu w ogóle, które się udało. Chrzanów na mapie Polski nareszcie wyróżnia się pozytywnie.

O odwołanym burmistrzu powiedzieć chcę tylko jedno. Ta funkcja go przerosła. Chrzanowianie to w porę zrozumieli i odebrali mu mandat do rządzenia stawiając równocześnie bardzo wysoko poprzeczkę jego następcy.

Wkrótce będą wybory. Mam nadzieję, że z równie aktywnym udziałem mieszkańców.

Kimkolwiek będzie następca Marka Niechwieja, musi pamiętać, że ma bardzo wymagających i szybko reagujących wyborców.

Raz jeszcze gratuluję mieszkańcom gminy Chrzanów. Wczorajszy dzień to Wasz wielki sukces obywatelski.

Komentarze:

patriota

Data dodania: 14.12.2015, 17:34

Należy się podziekowanie tym lokalnym patriotom którzy kochając Chrzanów rzucili się społecznie, często anoniomowo w wir walki o odsunięcie od władzy butnego bez zasad burmistrza żeby udowodnić że istnieją jeszcze takie wartości jak : Honor, odpowiedzialność, zaangażowanie, społecznictwo oraz praca dla dobra miasta i mieszkańców. Dopóki mamy aktywnych rodowitych chrzanowian którzy trzymają rękę na pulsie władzy możemy spać spokojnie...Pozdrawiam WSZYSTKICH pełnych poświęcenia walczących o zmianę władzy...SZACUN

paszeko

Data dodania: 14.12.2015, 16:26

Pani Alicjo, pierwszy raz Chrzanów poznała cała Polska dzięki "Moja babiczka pohazi z Chrzanowa!". Teraz ponownie Chrzanów będzie na ustach całej Polski!