Ostatnia wizyta: Obecny czas: 9.5.2024 3:35


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kozibród
PostWysłany: 19.1.2011 15:50 

Dołączenie: 19.1.2011 15:41
Posty: 1
Witam wszystkich :)
Interesuje mnie temat przeszłości Koziegobrodu.
Podobno w przeszłości potok ten był dużo obfitszy niż obecnie, woda była dość głęboka. Mi się wydaje niestety, że obecnie tak nie jest. Więc moje pytanie: Zna ktoś przeszłość owego potoku? Czy to, z tą głębokością to była prawda?
Z góry dziękuję za każde informacje. :)

Pozdrawiam
Łukasz.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kozibród
PostWysłany: 26.2.2011 18:43 

Dołączenie: 27.1.2011 10:52
Posty: 382
Pochwały: 19
Witam Łukasza, poTwym apelu udałem się do Googli z haslem "kozi bród, Trzebinia",tam uzupelniłem notatkę o kilka znanych mi faktów. Skoro już tu jestem, kiedyś pracując na terenie Elektrowni wykonałem małą łódż, którą po przerzuceniu z pomocą kolegi przez ogrodzenie, wodowałem próbnie właśnie w Kozim Brodzie. Służyła mi raz na mazurach, i wielokrotnie na zalewie Chechło. Moze do dziś istnieje w hangarze? Gdybyś miał ochotę na spacer suchym korytem, chętnie dotrzymam kroku (mimo wieku). A inaczej--zostawiamy auto przed lesniczówką w Płokach i mamy wybór- w dół ,z pradem, lub w górę dawnym korytem. Po dotarciu do leśnej drogi Psary-Płoki dojdzimy nią do cmentarza w Płokach. Przed cmentarzem skręcamy w lewo i dochodzimy do leśniczówki. Jesli pomogłem, ciesze się ipozdrawiam.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kozibród
PostWysłany: 26.2.2011 18:52 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
No i ja pamiętam jeszcze ten zalew w lesie pod Płokami. Jako dziecko chodziłem tam na imprezy z rodzicami organizowane przez KWK Siersza. Oj ale tam można było popływać :) Tama. piaskowa łacha od strony Płok, mostek, trawiasta łąka na koce. I jak pieczone smakowały :) Może gdzieś znajdę zdjęcia w rodzinnym domu.

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kozibród
PostWysłany: 28.2.2011 19:45 

Dołączenie: 27.1.2011 10:52
Posty: 382
Pochwały: 19
Polecam Łukaszowi i nie tylko strone wikipedii i hasło Sztoła. Warto udać się nad tę rzeczkę, szukać śladów młynów wodnych w opuszczonych dziś osadach. W mej pamięci zachował się obraz tych młynów, wyzszego poziomu wody i opowieść staruszka o udziale w akcji wydobywania z dna rzeki czarnych kłód dębu, w latach20-tych XX wieku, w górnnym jej biegu.Sam zamierzam wiosną lub latem udać się w te strony.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3