Ostatnia wizyta: Obecny czas: 8.5.2024 13:29


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 6.5.2010 10:23 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
W sumie to w niedzielę jak byl rajd z Krakowa do Młoszowej to zjazd z Zakamycza do Kryspinowa tez wyglądał ekstremalnie a wesoło było sie wytaplać w błocie :)
Potem deszcz spłukał wszystko. Będę jechał rajdem w niedziele z młodzieżą do Alwerni z KTK to może zobaczymy jak wygląda taki ekstremalny maraton - może i mnie zachęci choć nie ścigam się tylko jeżdżę rekreacyjnie.
p.s. gdzie jest ta obiecana mapka??

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 6.5.2010 17:00 

Dołączenie: 12.10.2009 13:29
Posty: 272
Pochwały: 32
Cytuj:
Pozostali zawodnicy, którzy wystartowali w sierpniowym (przerwanym) Maratonie, a nie powiadomili o rezygnacji ze startu w październiku, mogą skorzystać ze zniżki 50% w tegorocznym Maratonie.

Ale szanowny Panie, ja nie chce zadnej znizki tylko zwrotu pieniędzy. Czuję się zwyczajnie oszukany i naciągnięty na kase.

Cytuj:
Wszyscy, którzy zrezygnowali z udziału w powtórzonym Maratonie w październiku 2009 roku, i zgłosili to Organizatorowi na tydzień przed jego terminem, otrzymali zwrot połowy wpisowego. Tak obiecywałem i słowa dotrzymałem.

No dobra, ale ja chcialem wziac udzian, a zostal on ponownie odwolany!


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 6.5.2010 20:46 

Dołączenie: 6.5.2010 8:19
Posty: 5
Dzisiaj przejechałem trasę maratonu. Nie wiem jaki jest stopień oznakowania trasy, ale jest ona oznaczona fatalnie! Brakuje strzałek informujących o skrętach, o dobrej jeździe na wprost (wbrew pozorom jedna strzałka na kilometr to stanowczo!! za mało), brakuje tasiemek na drzewach informujących o dobrym kierunku jazdy oraz tasiemek biało-czerwonych informujących o kierunku niewłaściwym. Mam nadzieję, że oznakowanie zostanie nie tyle poprawione, co wykonane poprawnie! Proszę się potem nie dziwić, że 3/4 zawodników się pogubi. Pan oczywiście całą winę zwali na to, że nie zwracali uwagi na strzałki. To NIE JEST maraton na orientację i nie tak wygląda profesjonalne oznakowanie!!


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 6.5.2010 21:44 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
No i gdzie ta mapka?

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 6.5.2010 22:48 

Dołączenie: 6.5.2010 21:59
Posty: 2
Potwierdzam w dniu dzisiejszym również miałem przyjemność przejechania kilku km trasą maratonu - i zgodnie z informacją organizatora że niby trasa jest już w znaczny sposób oznakowana - stwierdzam że trasa jest beznadziejnie oznakowana (bardzo mało strzałek, rzadko rozmieszczone, niewidoczne - chyba że wszędzie będą w trakcie zawodów stali strażacy, policjanci i będą wskazywali właściwą drogę) jako osoba która mieszka i zna mniej więcej te tereny sam się zgubiłem i inni startujący spoza powiatu nie znający terenu też się pogubią (jeśli takowi wogóle wystartują) to nie maraton na orientację - proszę się później nie dziwić że startujący mają jakieś wątpliwości oni po prostu biorąc udział w innych cyklach zawodów przyzwyczajeni są już do pewnego standardu - np. pilot na motorze, quadzie który prowadzi czołówkę - ale o tym to chyba możemy zapomnieć pozostały nam tylko marzenia.
Ewentualnie do zobaczenia na mecie jeśli wszyscy dojadą trasą która wyznaczył organizator nie omijając żadnego z pkt kontrolnych


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 6.5.2010 23:29 

Dołączenie: 30.6.2007 22:46
Posty: 757
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 8
Ludzie, gdzie my żyjemy ... ?
Nie umiecie czytać, czy co ?
Umieściłem informację, że trasa Maratonu została wyznaczona wstępnie tylko przy pomocy strzałek i znaków ostrzegawczych. Biało-czerwone taśmy ostrzegawcze zostaną umieszczone na trasie w ostatniej chwili, aby nie zniknęły z trasy. Możecie oceniać oznakowanie trasy dopiero po jej przejechaniu w dniu Maratonu. Wcześniejsze oznakowanie jest tylko prowizoryczne!
Jeśli ktoś zgubi się podczas Maratonu z powodu złego oznakowania, oznaczać będzie, że powinien pójść do okulisty, lub ... do psychiatry!

Pozdrawiam serdecznie wszystkich miłośników jazdy za wstążkami,

Jurek K. :D


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 7.5.2010 6:31 

Dołączenie: 12.10.2009 13:29
Posty: 272
Pochwały: 32
Cytuj:
Jeśli ktoś zgubi się podczas Maratonu z powodu złego oznakowania, oznaczać będzie, że powinien pójść do okulisty, lub ... do psychiatry!

We wczesniejszych latach tez Pan mowil, ze trasa jest dobrze oznakoawana. Chyba nie widzial Pan grupek ludzi trzymajacych sie kogos z miejscowych i jadacych przez to wolniej jedynie po to zeby sie nie zgudzic. Wiec takie teksty o psychiatrze to moze mowic ktos kto chociaz raz oznaczyl dobrze trase, w przypadku Pana to jest zalosne.
Juz nie mowie o braku odniesienia sie do mojego posta. Ale rzeczywiscie co tam mozna dodac, nacial Pan ludzi na kase wprowadzajac ich w blad i tyle.
Bo nie mozna inaczej wytlumaczyc tego, ze ja i wiele innych osob stracilo 100% kasy w maratonie, w ktorym jechali z narazeniem zycia (i mowie to swiadomy tego, bo nie mozna inaczej wytlumaczyc zjazdu na dosyc ruchliwa droge w Zagorzu, ktora bylanie zabezpieczona. I tak byla to rowniez Pana wina, to Pan jest organizatorem), a do tego dane im bylo przejechac jedynie +/- 1/5 tej trasy.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 7.5.2010 10:15 

Dołączenie: 6.5.2010 8:19
Posty: 5
jurek K. napisał(a):
Prawie cała trasa Maratonu jest wyznakowana strzałkami, znakami informacyjnymi, ostrzegawczymi oraz poziomymi strzałkami na asfalcie.


Moim zdaniem oznakowanie nie zasługuje na określenie "prawie cała trasa". Większość trasy jest NIEDOZNAKOWANA! Od lat ten temat jest wałkowany. My - kolarze i uczestnicy kilkudziesięciu profesjonalnych imprez rowerowych - wiemy swoje, a Pan wie swoje. Zobaczymy w niedzielę, ale nie spodziewam się fajerwerków.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 7.5.2010 10:42 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Gdzie jest ta mapka trasy do obejrzenia?

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 7.5.2010 10:45 

Dołączenie: 6.5.2010 21:59
Posty: 2
jurek K. napisał(a):
Zapraszam do przetestowania trasy przed Maratonem.


A więc dlatego w dniu wczorajszym testowałem - i opisałem stan faktyczny jaki jest w terenie

jurek K. napisał(a):
Ludzie, gdzie my żyjemy ... ?
Nie umiecie czytać, czy co ?

I bardzo przepraszam ale umiemy Wszyscy czytać - i odnosimy się do wcześniejszych Pana wpisów z których jasno wynika co innego


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 7.5.2010 21:58 

Dołączenie: 30.6.2007 22:46
Posty: 757
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 8
Maraton odbędzie się w niedzielę i jego trasa będzie w pełni wyznakowana na niedzielę!

Pozdrawiam serdecznie,

Jurek K. :D


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 8.5.2010 10:45 

Dołączenie: 6.5.2010 8:19
Posty: 5
Proponuję jeszcze poprawić strzałki namalowane na jezdni. Są one mało widoczne. Na wszystkich maratonach strzałki namalowane są na biało i jest pod nimi podpis, np. BM (BikeMaraton), MK (Maraton Krakowski) etc. Taka strzałka jest lepiej widoczna i jednoznacznie informuje jadących, że ten znak poziomy odnosi się bezpośrednio do nich.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 9.5.2010 15:52 

Dołączenie: 30.6.2007 22:46
Posty: 757
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 8
Wszystko, co obiecywałem wykonałem. A propos malowania na jezdni - można używać tylko koloru żółtego, przeznaczonego na oznaczenia tymczasowe.

Będę wdzięczny za uwagi na temat oznakowania trasy oraz organizacji Maratonu.
Wszystkim, którzy zdecydowali się wystartować w V Chrzanowskim Maratonie Rowerowym bardzo dziękuję za udział. Mam nadzieję, że nie żałujecie, że w to dżdżyste niedzielne południe wybraliście się na trochę ekstremalną przejażdżkę rowerową.

Pozdrawiam wszystkich aktywnych i zapraszam do Chrzanowa na kolejny Maraton za rok,

Jurek K. :D


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 9.5.2010 16:56 

Dołączenie: 6.5.2010 8:19
Posty: 5
Panie Jurku,

Oznakowanie trasy zostało zdecydowanie poprawione, nie tylko w odniesieniu do uwag czwartkowych, ale w stosunku do lat ubiegłych. Oczywiście nie znaczy to, że nie można już nic poprawiać i ulepszać. Mam nadzieję, że wspólnie w kolejnym roku uda się oznakowanie udoskonalić, jak również urozmaicić samą trasę, bo ta z czasem ludziom się znudzi ;]. Prysznice były, bufety były, jedzenie i ciepła herbata dobrze rozgrzewały w taką pogodę. Jedynie brak węża do mycia rowerów mógł denerwować. Pozostaje teraz próba odbudowy dobrego imienia naszych zawodów i miejmy nadzieję, że w przyszłym roku przyjedzie do nas dużo więcej zawodników.

Pozdrawiam i dzięki za dobre zawody,

Marcin J

P.S. odnośnie farby, to sugerowałem się oznaczeniami z innych cykli. Mocny żółty też jest ok.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 9.5.2010 18:07 

Dołączenie: 13.8.2008 8:18
Posty: 784
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 198
Przemekc1 napisał(a):

Cytuj:
A tak przy okazji - nie drażnią Pana te wszystkie sterty śmieci, które od wielu miesięcy leżą w lasach wokół Chrzanowa, w tym także w Lesie Źrebce ...?
To dopiero jest syf! Fotek nie prześlę, ze względów estetycznych.

Drażnią, a jakże, dlatego nie mam ochoty widzieć ich w większej ilości przy okazji zawodów sportowych, które w założeniu powinny promować te tereny.



Jeżeli ktoś ma jednak mocne nerwy to niech obejrzy:
http://www.przelom.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=3192&start=15


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3