Ostatnia wizyta: Obecny czas: 8.5.2024 19:47


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 23.3.2010 9:12 

Dołączenie: 30.6.2007 22:46
Posty: 757
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 8
9 MAJA odbędzie się V Chrzanowski Maraton Rowerowy.

Maraton odbędzie się na dotychczasowej trasie, tym razem w niedzielę - 9. maja 2010 roku.
Start Maratonu, jak zwykle o godz. 11,00 na terenie Ośrodka sportowo-rekreacyjnego w Chrzanowie - Kościelcu. Do wyboru trasa Mini - 40 km, lub Mega - 80 km.
Regulamin, mapka oraz formularz zgłoszeniowy pojawią się w ciągu kilku dni na stronie organizatora - Klubu Sportowego "Kościelec" Chrzanów:
www.bno-chrzanow.org.pl

Zapraszam serdecznie,

Jurek Kryjomski :D
(kierownik Maratonu)
tel. 609 305 152
e-mail: jurek.bno@interia.pl


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 27.3.2010 22:45 

Dołączenie: 30.6.2007 22:46
Posty: 757
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 8
Na stronie www.bno-chrzanow.org.pl w zakładce aktualności jest już Regulamin Maratonu oraz Formularz zgłoszeniowy. Mapka będzie też wkrótce, po pokonaniu pewnych problemów technicznych.

Zapraszam serdecznie do testowania trasy (taka sama, jak w zeszłym roku) i ... regularnego trenowania we współpracy z dwiema kółkami.
Czekam na zgłoszenia.

Pozdrawiam wszystkich aktywnych,

Jurek K. :D


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 8.4.2010 21:05 

Dołączenie: 30.6.2007 22:46
Posty: 757
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 8
V Chrzanowski Maraton Rowerowy już za miesiąc !!!

Trasa bardzo ciekawa i malownicza; interwałowa - kilka mocnych podjazdów i szybkich zjazdów; cała pętla ma długość 40 km; sporo jazdy terenowej.

Serdecznie zapraszam 9. maja do Kościelca!
Regulamin i formularz zgłoszeniowy na stronie Organizatora - http://www.bno-chrzanow.org.pl

Pozdrawiam wszystkich aktywnych,

Jurek K. :D


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 26.4.2010 0:26 

Dołączenie: 30.6.2007 22:46
Posty: 757
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 8
Już za dwa tygodnie rusza V Chrzanowski Maraton Rowerowy.
Kolorowe plakaty zapraszają wszystkich na tę ciekawą imprezę.
Organizatorzy, w ramach wpisowego zapewniają bufety i napoje na trasie oraz gorący posiłek po zawodach.
Najlepsi uczestnicy w każdej kategorii wiekowej zostaną nagrodzeni pucharami oraz nagrodami rzeczowymi.

Szczegółowe informacje o zawodach, a także formularz zgłoszeniowy na stronie http://www.bno-chrzanow.org.pl
Zgłosić się można również telefonicznie, dzwoniąc na numer 609 305 152

Serdecznie zapraszam,

Jurek K. :D


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 1.5.2010 23:08 

Dołączenie: 30.6.2007 22:46
Posty: 757
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 8
Już dzisiaj (2. maja) zaczynamy znakowanie trasy Maratonu.
Licząca 40 km długości trasa ma kilka niezłych podjazdów oraz stromych zjazdów. Widoki na trasie Maratonu też są zapierające dech w piersiach.
Nie zobaczymy i nie przeżyjemy tego, jeśli nie wystartujemy w tegorocznym V Chrzanowskim Maratonie Rowerowym.
Serdecznie zapraszam wszystkich miłośników dwóch kółek napędzanych siłą mięśni i woli ich właścicieli ...

Pozdrawiam serdecznie wszystkich aktywnych,

Jurek K. :D


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 2.5.2010 10:23 

Dołączenie: 12.10.2009 13:29
Posty: 272
Pochwały: 32
Czy tym razem zamierza Pan posprzątac to Pana "znakowanie" po zakończeniu maratonu? Prosze o odpowieidz tak lub nie. Bo przez ostatnie dwa maratony strasznie zasyfił Pan te zapierające dech w piersiach widoki.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 2.5.2010 11:23 

Dołączenie: 12.10.2009 13:29
Posty: 272
Pochwały: 32
Przepraszam, że tak post pod postem, ale nie znalazłem edycji.

Tutaj coś na dowód prawdziwości moich słów, tutaj zdjęcia z ostatnich biegów na orientacje. Tylko parę, CAŁA trasa jest tak zasyfiona. Podobnie jak po każdym maratonie rowerowym. Przepraszam za jakość, zrobiłem je przy okazji komórką.

http://img16.imageshack.us/img16/4366/02052010.jpg
http://img707.imageshack.us/img707/2057 ... 10006h.jpg
http://img34.imageshack.us/img34/6653/02052010005.jpg
http://img293.imageshack.us/img293/9231/02052010004.jpg
http://img32.imageshack.us/img32/4010/02052010003.jpg
http://img222.imageshack.us/img222/1883/02052010002.jpg
http://img571.imageshack.us/img571/9836 ... 10001q.jpg


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 2.5.2010 22:14 

Dołączenie: 30.6.2007 22:46
Posty: 757
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 8
Panie Przemku,

Właśnie dzisiaj znakowałem część trasy Maratonu Rowerowego i usunąłem wszystkie pozostałości po ostatnim znakowaniu trasy. Chciałem zauważyć, że to nie żaden syf, tylko taśmy ostrzegawcze, które zostaną wykorzystane przy znakowaniu tegorocznej trasy. W ciągu tygodnia po Maratonie całe oznakowanie usuniemy.
Oznakowania po zawodach w biegu na orientację z 24. kwietnia (taśmy ostrzegawcze dla najmłodszej kategorii wiekowe) pozostały w lesie na dwa tygodnie, gdyż są wykorzystywane do treningów. Pierwszy z tych treningów był 28. kwietnia, a kolejny będzie 5. maja. Po tym treningu wszystkie oznakowania w lesie Źrebce znikną.
A tak przy okazji - nie drażnią Pana te wszystkie sterty śmieci, które od wielu miesięcy leżą w lasach wokół Chrzanowa, w tym także w Lesie Źrebce ...?
To dopiero jest syf! Fotek nie prześlę, ze względów estetycznych.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich aktywnych oraz miłośników lasu,

Jurek K. :D


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 2.5.2010 22:17 

Dołączenie: 12.10.2009 13:29
Posty: 272
Pochwały: 32
Cytuj:
Właśnie dzisiaj znakowałem część trasy Maratonu Rowerowego i usunąłem wszystkie pozostałości po ostatnim znakowaniu trasy. Chciałem zauważyć, że to nie żaden syf, tylko taśmy ostrzegawcze, które zostaną wykorzystane przy znakowaniu tegorocznej trasy. W ciągu tygodnia po Maratonie całe oznakowanie usuniemy.

No tak, po roku czasu. Oby tym razem zgodnie z obietnicą zostało to usunięte. Tak, w czasie zawodów to taśmy ostrzegawcze, po zawodach - syf.

Cytuj:
A tak przy okazji - nie drażnią Pana te wszystkie sterty śmieci, które od wielu miesięcy leżą w lasach wokół Chrzanowa, w tym także w Lesie Źrebce ...?

Drażnią, a jakże, dlatego nie mam ochoty widzieć ich w większej ilości przy okazji zawodów sportowych, które w założeniu powinny promować te tereny.

Cytuj:
Oznakowania po zawodach w biegu na orientację z 24. kwietnia (taśmy ostrzegawcze dla najmłodszej kategorii wiekowe) pozostały w lesie na dwa tygodnie, gdyż są wykorzystywane do treningów. Pierwszy z tych treningów był 28. kwietnia, a kolejny będzie 5. maja. Po tym treningu wszystkie oznakowania w lesie Źrebce znikną.

W takim razie zwracam honor i trzymam za słowo


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 4.5.2010 22:39 

Dołączenie: 30.6.2007 22:46
Posty: 757
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 8
Ze względu na brak zgłoszeń na trasę Mega (80 km) i przewidywane duże zawilgocenie trasy, V Chrzanowski Maraton Rowerowy odbędzie się tylko na trasie Mini - jedna pętla długości 40 km. Zakończenie zawodów przewidziane jest około godziny 14-tej.

Prawie cała trasa Maratonu jest wyznakowana strzałkami, znakami informacyjnymi, ostrzegawczymi oraz poziomymi strzałkami na asfalcie. Biało-czerwone taśmy ostrzegawcze pojawią się na całej trasie w ostatniej chwili, tzn. w piątek i sobotę.
Zapraszam do przetestowania trasy przed Maratonem.
Niebezpieczne miejsca na trasie (np. betonowe słupy na zjeździe z Pogorzyc do Źrebiec, czy drzewa leżące w poprzek drogi) zostały oznakowane, a w ostatniej chwili zostaną również wytaśmowane.

Pozdrawiam wszystkich aktywnych i jeszcze raz zapraszam do udziału w Maratonie, czy też kibicowania na całej trasie imprezy.

Jurek K :D


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 5.5.2010 11:05 

Dołączenie: 5.5.2010 10:45
Posty: 5
Rozumiem, że to jest już 3. termin V Chrzanowskiego Maratonu? Czy są znowu przewidziane atrakcje takie jak ostatnio czyli niezabezpieczenie trasy, przerwanie maratonu przez Policję i brak zwrotu opłaty startowej?

Ma Pan uwagi do środowiska rowerowego Trzebini i Chrzanowa, że nie angażuje się w organizowanie imprez rowerowych w powiecie. A ja mam pytanie czy może lepiej nic nie robić, niż robić coś byle jak i tworzyć FATALNY wizerunek Chrzanowskiego Maratonu wśród rowerzystów z całej Polski? Może lepiej byłoby zmienić nazwę na "Maraton Jurka K."? W tamtym roku miałem 5 chętnych z Krakowa na udział w maratonie, dzisiaj już nikogo (nie będę wymieniał jakie epitety padają pod adresem maratonu i organizatorów).

Inna sprawa to koszty, opłata 75 zł w dniu startu to przesada! udział w Bikemaratonie kosztuje 70 zł (opłata w dniu startu) a organizacja jest nieporównalnie lepsza. Wpada Pan w błędne koło, ma Pan mało chętnych więc podnosi Pan opłaty, żeby się "koszty" zwróciły, a to powoduje, że chętnych jeszcze mniej. Opłata na tego typu maraton nie powinna przekraczać 35-40 zł. To że za taką kwotę nie da się zorganizować imprezy to też bzdura bo 1.) można zawsze dawać symboliczne nagrody (same puchary i medale) - nikt w maratonach nie startuje tylko i wyłącznie dla nagród; liczy się zabawa i trasa - a tej niczego nie brakuje; 2.) proszę zobaczyć jak organizowany jest darmowy Rekreacyjny Rajd w Trzebini

I podsumowując naprawdę doceniam to, że próbuje Pan coś robić, ale prawda jest taka, że przez ten maraton tylko zaszkodził Pan wizerunkowi Chrzanowa w rowerowej społeczności... Inna kwestia, że jak chce się żeby jakaś impreza stała się popularna to niestety na początku trzeba do niej dokładać znaczne kwoty (z własnych środków lub sponsorów). A kiedyś Maraton Chrzanowski, ze względu na naprawdę bardzo ciekawą trasę miał szanse stać się bardzo popularny....


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 5.5.2010 23:43 

Dołączenie: 30.6.2007 22:46
Posty: 757
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 8
Zapraszam Cię Marcinie do organizacji Maratonu Rowerowego.

Nie mam patentu na nieomylność. Wymyśliłem Chrzanowski Maraton z myślą o promocji rowerowych tras wokół Chrzanowa i organizuję go tak, jak potrafię. Nie ustrzegłem się do tej pory kilku błędów. Ubiegłoroczne perturbacje z Maratonem, aczkolwiek nie z naszej winy, kazały nam wyciągnąć kilka ważnych wniosków.

W tym roku trasa będzie zapewne bardzo dobrze oznakowana i zabezpieczona z wszelkimi wymogami, które regulują organizację tego typu imprez. Głosy krytyki zapewne w tym roku też będą: a to, że na trasie po zimie w kilku miejscach lezą jeszcze drzewa, a to, że w kilku miejscach jest i będzie bardzo ślisko, a to, że mało osób startuje, itd ...
Opłaty wpisowe zapewne nie zrównoważą nakładów na organizację tej imprezy. Maratony odbywające sie w ramach ogólnopolskich cykli zapewne mają niższe wpisowe, ale też dużych sponsorów. Dlatego też uczestniczy w nich duża rzesza miłośników ścigania się na dwóch kółkach. Póki co Chrzanowski Maraton jest imprezą lokalną i pewnie taką pozostanie. A może nie ...?

Zapraszam wszystkich aktywnych do sprawdzenia trasy Maratonu i do ... organizacji jeszcze lepszych imprez rowerowych,

Jurek K. :D


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 6.5.2010 6:32 

Dołączenie: 12.10.2009 13:29
Posty: 272
Pochwały: 32
Ale Pan zwyczajnie okłamał ludzi! Po nieudanej pierwszej próbie z powodu złego zabezpieczenia trasy już na mecie powiedział Pan wszystkim, że kto chce dostaje zwrot połowy kosztów, a reszta zostaje automatycznie zapisana na drugi start. Co się później okazało? Drugi start też się nie odbył, a w międzyczasie zmienił Pan postanowienia i wg Pana aby odzyskać kasę każdy musiał się ponownie zapisać. Jak i wielu innych pieniądze straciłem, a przejechałem może 1/4 maratonu. To jest skandal i dlatego ja i paru moich znajomych już tam nie wystartuje. Nie mówiąc o innych rowerzystach z dalszych stron, którzy stracili kasę na start i dojazd.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 6.5.2010 8:35 

Dołączenie: 6.5.2010 8:19
Posty: 5
jurek K. napisał(a):
Zapraszam Cię Marcinie do organizacji Maratonu Rowerowego.


Jak zwykle rzuca Pan słowa na wiatr. Gdy przychodzi co do czego i zgłaszają się ludzie chętni do pomocy przy organizacji, to oczywiście nie daje Pan sobie pomóc. Jest to temat wałkowany przez lata i nic się nie zmieni w tej materii. Chce Pan mieć wyłączność w byciu organizatorem i jest Pan święcie przekonany, że wie Pan jak wygląda i powinien wyglądać wzorcowy maraton rowerowy. Największą bzdurą jest odwołanie długiego dystansu z powodu warunków atmosferycznych i małej ilości chętnych. Nie uważam obecnego deszczu za "klęskę żywiołową", a tylko taka może być powodem odwołania maratonu. Łamie Pan swój własny regulamin, w którym jest wyraźnie napisane, że maraton odbędzie się bez względu na warunki atmosferyczne. Nie ma również żadnej wzmianki o minimalnej liczbie uczestników na długi dystans. Jest to Pański błąd i to Pan powinien za to odpowiadać, a nie karać rowerzystów zabraniając im startu na długim dystansie na 3 dni przed imprezą. Mam nadzieję, że będzie to ostatni! maraton i odpuści Pan jego organizację lub przekaże ją innym, kompetentnym osobom.

Z poważaniem,

Marcin Jabłoński


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: 9 maja V CHRZANOWSKI MARATON ROWEROWY
PostWysłany: 6.5.2010 10:19 

Dołączenie: 30.6.2007 22:46
Posty: 757
Miejscowość: Chrzanów
Pochwały: 8
Maraton nie został odwołany, lecz tylko zrezygnowaliśmy z trasy Mega z powodu bardzo małej frekwencji na tej trasie oraz bardzo trudnych warunków na trasie. Regulamin Maratonu daje nam takie prawo.

Wszyscy, którzy zrezygnowali z udziału w powtórzonym Maratonie w październiku 2009 roku, i zgłosili to Organizatorowi na tydzień przed jego terminem, otrzymali zwrot połowy wpisowego. Tak obiecywałem i słowa dotrzymałem. Pozostali zawodnicy, którzy wystartowali w sierpniowym (przerwanym) Maratonie, a nie powiadomili o rezygnacji ze startu w październiku, mogą skorzystać ze zniżki 50% w tegorocznym Maratonie.

Nikt nie zmusza mnie do organizacji Maratonu. Nie organizuję go też dla siebie. Nikogo też nie zmuszam do startu w nim. Staram się zrobić to, czego się podjąłem, najlepiej jak potrafię.


Pozdrawiam wszystkich aktywnych,

Jurek K. :D


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3