Ostatnia wizyta: Obecny czas: 17.5.2024 18:55


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 28.1.2013 18:31 
Nie mówię o każdym a jedynie o ratio PiS vs PO

Tak więc troszkę elastyczności w podchodzeniu do tego :)


Wynika to z wielomiesięcznych obserwacji na moim osiedlu.
Mnie to wystarcza, jeżeli ktoś uważa inaczej, może mi udowodnić, że się mylę:)


Ostatnio edytowany przez Gość, 28.1.2013 18:39, edytowano w sumie 1 raz

Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 28.1.2013 18:38 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 16.3.2007 8:39
Posty: 233
Miejscowość: Młoszowa
Pochwały: 106
Widać źle Cię zrozumiałem. Niemniej jednak, wynik referendum nie odbiega od tego, jaki zakładałem na początku dyskusji :)

_________________
Specyficzny interlokutor.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 28.1.2013 19:09 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Przykro mi, ale pochopne wyciąganie wniosków dotyczących powodu nieuczestniczenia w referendum i manipulowanie tymi liczbami w celu poparcia założonej z góry tezy jest po prostu nieuczciwe.
Nie można przypisywać wyborcom, którzy nie poszli głosować ani tego, że byli za ani tego, że byli przeciw referendum i burmistrzowi, choć pewnie część z nich poparła ten żałosny bojkot.
Można jedynie powiedzieć, że nie skorzystali ze swojego prawa głosu.
Niestety podkreślę po raz kolejny: dopóki wybory nie będą obowiązkowe, dopóty społeczeństwo nie będzie czuło ciężaru odpowiedzialności za wybrane osoby i ich działania, a jałowa krytyka będzie modna.
Niestety dla mnie nie miało znaczenia kto i po co wywołał tzw. "prywatną" wojenkę, jak to określili niektórzy przedmówcy. W moich oczach Pan S. zdyskredytował się już dawno, a forma obrony przed referendum, forma sprawowania władzy i traktowania innych osób oraz sprawy, które zostały przekazane do prokuratury ugruntowały moją o nim opinię i są wystarczającą podstawą, by taki człowiek nie powinien pełnić tak ważnej funkcji.
Burmistrz i osoby go wspierające skoro już doszło do referendum powinny uczciwie wspierać swoich wyborców w decyzji o jego poparciu przy urnie, a nie oczekiwać znieważenia tak ważnej czynności jak demokratyczne wybory. Takie postępowanie jest dla mnie zwykłym tchórzostwem, a na przyszłość tylko potwierdza w oczach biernych wyborców, że mamy do czynienia z "brudną polityką", od której lepiej być z daleka i wszelkie momenty wyborcze wykorzystać w innych celach niż udanie się do urny wyborczej, co sam burmistrz sugerował. Nie dziwmy się w takim razie, że rządzić mają szansę wszelkie skrajne poglądy osób o trwałym elektoracie, który przy urnie jest zawsze.
Tak między innymi do władzy dochodzą dyktatorzy.

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 28.1.2013 19:43 

Dołączenie: 18.3.2008 14:01
Posty: 615
Pochwały: 83
i jednak karawana jedzie dalej i ciekawe czy kogoś tu szlag trafi;)

_________________
w stadzie baranów wole być wilkiem


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 28.1.2013 20:25 

Dołączenie: 18.1.2013 14:23
Posty: 78
Gostek001 napisał(a):
Przykro mi, ale pochopne wyciąganie wniosków dotyczących powodu nieuczestniczenia w referendum i manipulowanie tymi liczbami w celu poparcia założonej z góry tezy jest po prostu nieuczciwe.
Nie można przypisywać wyborcom, którzy nie poszli głosować ani tego, że byli za ani tego, że byli przeciw referendum i burmistrzowi, choć pewnie część z nich poparła ten żałosny bojkot.
Można jedynie powiedzieć, że nie skorzystali ze swojego prawa głosu.
Niestety podkreślę po raz kolejny: dopóki wybory nie będą obowiązkowe, dopóty społeczeństwo nie będzie czuło ciężaru odpowiedzialności za wybrane osoby i ich działania, a jałowa krytyka będzie modna.
Niestety dla mnie nie miało znaczenia kto i po co wywołał tzw. "prywatną" wojenkę, jak to określili niektórzy przedmówcy. W moich oczach Pan S. zdyskredytował się już dawno, a forma obrony przed referendum, forma sprawowania władzy i traktowania innych osób oraz sprawy, które zostały przekazane do prokuratury ugruntowały moją o nim opinię i są wystarczającą podstawą, by taki człowiek nie powinien pełnić tak ważnej funkcji.
Burmistrz i osoby go wspierające skoro już doszło do referendum powinny uczciwie wspierać swoich wyborców w decyzji o jego poparciu przy urnie, a nie oczekiwać znieważenia tak ważnej czynności jak demokratyczne wybory. Takie postępowanie jest dla mnie zwykłym tchórzostwem, a na przyszłość tylko potwierdza w oczach biernych wyborców, że mamy do czynienia z "brudną polityką", od której lepiej być z daleka i wszelkie momenty wyborcze wykorzystać w innych celach niż udanie się do urny wyborczej, co sam burmistrz sugerował. Nie dziwmy się w takim razie, że rządzić mają szansę wszelkie skrajne poglądy osób o trwałym elektoracie, który przy urnie jest zawsze.
Tak między innymi do władzy dochodzą dyktatorzy.


przeklejam z poprzedniego wpisu
"....Kolejna rzecz , to oczywistym jest jak podają badania socjologiczne, że przy referendach najbardziej aktywny jest elektorat negatywny. Dla osób przeciwko, którym toczy się referendum jedyną szansą jest nie uzyskac wymaganej frekwencji. oczywistym jest również, że stosując taka strategię zostanie się posądzonym o nieobywatelska postawę.. ale taka jest rzeczywistość o której każdy z was wie, ale nikt nie powie..."

1. Demokracja polega na tym czy idę na wybory, czy też nie.
2. Ja pamiętam jeszcze czasy, kiedy wybory i pochody były obowiązkowe, więc nie mów mi o dyktatorach.
3. Niestety w takim referendum, jeżeli ktoś nie poszedł to tak jakby głosował za nie odwołaniem czy to się komuś podob czy nie. Jeśli ktoś uznał, że ma to wszystko głęboko w czterech literach to oznacza, że nie chce by była zmiana.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 28.1.2013 20:44 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Lucas. Szkoda mi z Tobą polemizować skoro Twoja odpowiedź jest tak tendencyjna jak pytanie o "odgłos paszczowy konia", jeżeli już sięgasz tak starych czasów.....
Ciesz się swoimi poglądami, bo mnie nie przekonałeś, tymi "głębokimi" tezami.
:)

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 28.1.2013 20:53 

Dołączenie: 28.12.2012 15:49
Posty: 30
Pochwały: 1
lukas czy ty widziałeś na oczy naszego EB?Zamieniłeś z nim choć jedno słowo?Myślę że nie bo jakbys to uczynił to byś debilizmów nie pisał.Nawet fotografie powinny ci dać do myślenia.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 28.1.2013 21:35 
Bulwers napisał(a):
"Statystyki" z referendum nie pozostawiają złudzeń, jest tak jak mówiłem od początku, jest to prywatna wojenka przeciwko burmistrzowi i wykorzystano do niej elektorat PiS. Nic poza tym. Nie ma się więc co chełpić ilością osób, którzy byli za odwołaniem bo jedno Wam trzeba przyznać, elektorat PiS ma twardy i nie odpuści przeciwnikowi.

Mówcie PiSowcy co chcecie, ile chcecie i obrażajcie dalej nas za to, że byliśmy i jesteśmy przeciwni, ale, każdy rozumny widzi o co ta zadyma.

Możecie sobie dalej opluwać innych i wypisywać swoje bzdury, macie "demokrację"...

Nie prawda do końca, z moich znajomych nie ma ani jednego pisowcs, a wszyscy byli głosować za odwołaniem


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 28.1.2013 21:51 

Dołączenie: 18.1.2013 14:23
Posty: 78
Gostek, nie wiem czy Twoja odpowiedź jest do mnie, czy do Lukasa bo zagubiłem się...


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 28.1.2013 22:30 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Masz rację Przemyk był do Ciebie i z tego miejsca przepraszam Lucasa, ale tylko za tę pomyłkę.

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 28.1.2013 23:31 

Dołączenie: 18.1.2013 14:23
Posty: 78
W takim razie odpowiem:
1. Na oczy widziałem.
2. Słowa nie zamieniłem (jak już pisałem, nie znam człowieka osobiście).
3. Tendencyjne zadaje się pytania..
4. Jak ktoś pisze, że przy głosowaniu kieruje się zdjęciem... bez komentarza.
Niniejszym kończę udzielanie się w tym wątku.


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 29.1.2013 9:30 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 15.10.2011 15:18
Posty: 189
Miejscowość: Bolęcin
Pochwały: 9
Dziękuję wszystkim którzy zachcieli zaangażować się w tę inicjatywę referendalną. Dziękuję przede wszystkim tym, którzy prawidłowo odczytali obywatelską powinność i poszli oddać głos. Dziękuję również wszystkim internautom, którzy zabierali głos w tej sprawie, zarówno popierających inicjatywę referendum, jak i przeciwnych jej. Świadczy to o tym, że dla tej grupy osób lokalne problemy są ważne i uważają że należy zabrać głos.
Uważam, że jakkolwiek by nie oceniać tej akcji - Gmina Trzebinia już nie będzie tą samą gminą, co przedtem. Ludzie społecznie aktywni i mający odwagę wyrazić swoje zdanie dostali sposobność żeby wszcząć otwartą publiczną dyskusję, żeby policzyć swoje siły i skonfrontować argumenty.
Tak jak deklarowałem na samym początku, tak powiem i teraz: nie mam żadnych politycznych ambicji, reprezentuję jedynie dość dużą grupę ludzi, którzy postanowili przeciwstawić się złu, które działo się i dzieje na naszych oczach. Oddaliśmy w ręce społeczności narzędzie, które mogło być użyte w sposób skuteczny. Narzędzie niedoskonałe, ale takie, jakie daje nam do dyspozycji stanowione w Polsce prawo.
Uważam, że samo głosowanie i procedura referendalna przebiegła wzorowo i nie można mieć żadnych zastrzeżeń do prac Komisji Obwodowych oraz Komisji Miejskiej. Potraktowali swoje zadanie poważnie, uczciwie i odpowiedzialnie.
Nie mam zamiaru ani też prawa oceniać postaw poszczególnych wyborców. Myślę, że niezależnie od wszystkiego, Burmistrz którego ta akcja dotyczyła otrzymał wyraźny sygnał że ludzie patrzą mu na ręce.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim - moim współpracownikom, licznym pomocnikom i wolontariuszom, aktywnym w wyrażaniu swej opinii mieszkańcom, internautom. Pozostaje mieć nadzieję, że wybór jakiego dokonali będzie właściwy.
Życie toczy się dalej i czas pokaże, jakie ten wynik przyniesie efekty. Chciałbym żyć w Gminie, w której władze samorządowe naprawdę mnie reprezentują, w której szanuje się społeczne inicjatywy, w której po prostu szanuje się ludzi.
Życzę Stanisławowi Szczurkowi, żeby głęboko przemyślał to, co działo się wokół jego osoby przez ostatnie kilka miesięcy i wyciągnął konstruktywne wnioski. Ludzi, którzy będą mu patrzyć na ręce zdecydowanie przybyło.

_________________
Mikołaj Rey


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 29.1.2013 9:39 

Dołączenie: 2.12.2011 9:11
Posty: 669
Pochwały: 218
Cytuj:
Miejsce/liczba uprawnionych/Liczba głosów ważnych/Liczba głosów na "TAK"/% "TAK"
Dom Kultury, Myślachowice, 32-543 Myślachowice/ 1772/ 19,70%/ 346/ 343/ 99,13%


Oj, coś Szczurka w Myślachowicach nie lubią...
:D

_________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
Stanisław Lem


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 29.1.2013 10:36 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.9.2010 22:12
Posty: 268
Pochwały: 211
Ja również Panu dziękuję za zaangażowanie i poświęcony czas, choć nigdy nie miałem okazji Pana poznać.
W końcu mógł Pan jak, powiedział pewien francuski prezydent klasyk: "skorzystać z okazji, by siedzieć cicho", co być może kolokwialnie, by się opłaciło.
Jednak podjął Pan się kierować inicjatywą, która nawet jeśli była wyniesiona na prywatnych ambicjach niektórych osób, tak Panu EB jak i potencjalnym kiedyś jego następcom powinna dać do myślenia, by nie szafować łatwo obietnicami i nie liczyć na dodatkowe układy czy dochody, które mogą przynieść więcej szkody dla własnego wizerunku niż z nich pożytku.
Mam nadzieję, że tego typu przykłady będą wychowywać zarówno obecnych jak i przyszłych polityków, a także kształtować wartości w postawach społecznych wyborców, by starczyło nam wszystkim odwagi w prezentowaniu poglądów i chęci do podjęcia działalności publicznej, by zmieniać otaczający nasz świat, zanim pozbędziemy się wykształconych młodych ludzi na rzecz innych krajów.
Oczywiście ideałem byłby powrót do zaszczytnego hasła: "Bóg honor i ojczyzna", ale na tle otaczającej rzeczywistości to jest chyba utopia.
Może zacznijmy od hasła "Uczciwość przede wszystkim!"

_________________
Pozdrawiam
Gostek

Polityk czy urzędnik, jeśli Ci nie przeszkodził.... to znaczy, że Ci pomógł. :)


Góra
Offline Profil  
 
 Temat postu: Re: Referendum w Trzebini
PostWysłany: 29.1.2013 18:04 

Dołączenie: 31.1.2011 21:00
Posty: 1
Gostek001 napisał(a):
Oczywiście ideałem byłby powrót do zaszczytnego hasła: "Bóg honor i ojczyzna", ale na tle otaczającej rzeczywistości to jest chyba utopia.


Oczywiście ideałem byłby powrót do zaszczytnego hasła: "Wolność, własność, niezależność", ale na tle otaczającej keynesowskiej rzeczywistości, to jest chyba utopia.

BTW: Niezależnie od zdania w temacie referendum, każda osoba, która nie poszła zagłosować, udowadnia tylko, że skoro nie nadaje się nawet do ułomnej demokracji, to co dopiero oczekiwać od kogoś takiego, że doceni wartość dodaną, jaką tworzy nękany - nie tylko w tym kraju - przedsiębiorca.
Przedsiębiorca, który żyje z własnego dochodu, a nie z przymusowej redystrybucji.

Bojkot referendum (czy to jest zgodne z prawem?), jaki wystosowali trzebińscy urzędnicy, jest nie tylko obrzydliwym objawem kurczowego trzymania się posad. Jest czymś znaczenie gorszym!

Póki co, mamy w Trzebini post-komunistyczny kolektywizm i zabetonowane kumoterstwo.

Panie, Panowie, czemu nie potrafiliście wykorzystać (na TAK lub NIE) jedynego narzędzia, za pomocą którego macie jakikolwiek wpływ na lokalną rzeczywistość urzędniczą???

-- 29.1.2013 18:17 --

Jeszcze tylko propozycja wzoru do naśladowania dla innych burmistrzów. To jest Ktoś!

http://www.kapitalizm.republika.pl/budzet.html


Góra
Offline Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 906 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3