Ostatnia wizyta: Obecny czas: 23.6.2024 4:40


Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Regulamin forum


Kliknij tutaj, aby zobaczyć regulamin forum



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 316 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 15.10.2014 16:49 
Panie Jabu. Skoro Szczurek się nie sprawdził, a Adamczyk tym bardziej, to ja z pewnością będę wybierał z pozostałych. Po co mam wybierać ludzi, którzy się nie sprawdzili? Czy lepiej próbować dalej niż tkwić w bagnie lub wchodzić do poprzedniego? Przecież nowi do ruiny nie doprowadzą, a zawsze jest szansa, że się ktoś sprawdzi. Natomiast wybierając dwóch pierwszych nie ma żadnej szansy na zmiany tylko pozostawienie wszystkiego tak jak jest. Niestety, niektórym to pasuje.


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 15.10.2014 17:01 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.3.2011 7:56
Posty: 145
Pochwały: 92
amster napisał(a):
Panie Jabu. Skoro Szczurek się nie sprawdził, a Adamczyk tym bardziej, to ja z pewnością będę wybierał z pozostałych.


W tym cały sęk, że ja wśród tych pozostałych nie widzę póki co żadnego sensownego kandydata.
Dlatego pisałem o wyborze mniejszego zła. Będę wybierał między kandydatami bardzo złymi i mniej złymi.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 15.10.2014 17:03 

Dołączenie: 21.10.2011 13:11
Posty: 29
Pochwały: 14
Mamy do wyboru (przynajmniej w Trzebini) teraźniejszy układ, stary układ i nieznane. Pewnie druga tura będzie wyborem dobra lub ewentualnie mniejszego zła. Niestety część (a może i większość) wyborców dezerteruje i wogóle nie głosuje. Szczególnie przykre jest, jeśli to młodzi nie idą do wyborów. A starzy wybierają przecież tych co zawsze.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 15.10.2014 18:36 

Dołączenie: 13.1.2007 12:34
Posty: 2960
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 367
Czy Przelom planuje debatę kandydatów ja cztery latattemu w Sokole?

_________________
Pozdrowienia:
Krzysio :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 15.10.2014 19:55 

Dołączenie: 26.11.2011 14:01
Posty: 427
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 58
Arecki, nie można tkwić w przekonaniu, że młodzi nie głosują, a "starzy" wybierają tych, co zawsze. Proponuję zmienić mentalne podejście, bo za naszym podejściem do wyborów być może zmieni się podejście innych.

Co do kandydatów na burmistrzów - warto zapoznać się z programami wyborczymi tychże osób, dostępnymi już w prasie i Internecie (a w przypadku Grzegorza Żuradzkiego chyba na razie tylko w sieci) i zgodnie ze swoim sumieniem dokonać wyboru. Pomocą może być debata z kandydatami, czat, ale również świetnym pomysłem jest - tak jak w aktualnym wydaniu "Przełomu" - poproszenie o komentarz dot. bieżącej ważnej sprawy społecznej naszych szanownych kandydatów.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 15.10.2014 20:01 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 30.8.2010 9:28
Posty: 405
Pochwały: 174
Stary i obecny układ są (dla mnie) nie do przyjęcia. O nowych kandydatach trzeba dowiedzieć się coś więcej.
Skoro może z KNP wystartować ktoś zupełnie nowy to może i ja spróbuję ;)

_________________
// Książki są jak ludzie, których wartości nie podobna poznać po stroju /J.Parandowski


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 15.10.2014 20:05 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.3.2011 7:56
Posty: 145
Pochwały: 92
tinyger napisał(a):
Stary i obecny układ są (dla mnie) nie do przyjęcia.


Może się okazać, że w drugiej turze będziemy mieli do wyboru właśnie te dwa układy. :)


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 15.10.2014 21:05 

Dołączenie: 3.10.2012 21:03
Posty: 82
Pochwały: 21
I wybrać należy mimo wszystko Adamczyka.Bufon Szczurek musi odejść.

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 16.10.2014 8:06 

Dołączenie: 21.10.2011 13:11
Posty: 29
Pochwały: 14
WH1991 napisał(a):
Arecki, nie można tkwić w przekonaniu, że młodzi nie głosują, a "starzy" wybierają tych, co zawsze. Proponuję zmienić mentalne podejście, bo za naszym podejściem do wyborów być może zmieni się podejście innych.

Co do kandydatów na burmistrzów - warto zapoznać się z programami wyborczymi tychże osób, dostępnymi już w prasie i Internecie (a w przypadku Grzegorza Żuradzkiego chyba na razie tylko w sieci) i zgodnie ze swoim sumieniem dokonać wyboru. Pomocą może być debata z kandydatami, czat, ale również świetnym pomysłem jest - tak jak w aktualnym wydaniu "Przełomu" - poproszenie o komentarz dot. bieżącej ważnej sprawy społecznej naszych szanownych kandydatów.


WH1991 obyś miał rację, że zmieni się mentalność ludzi i pójdą do wyborów, szczególnie chodzi mi o młodych. Ja do tego namawiam. Również szkoły średnie powinny o to zadbać. Informacja o działaniach w tym zakresie w ZST-U w Trzebini była w ostatnim wydaniu Przełomu. Szczególnie pierwsze pójście na wybory powinno być ważne dla młodego człowieka (a nie tylko możliwość kupienia alkoholu czy papierosów, albo pójście do kina na film od 18 lat – chociaż to może być już przeżytkiem). Podobnie z referendami. Wg mnie niedopuszczalne było i jest apelowanie o bojkot – to może miało rację bytu, ale w poprzednim ustroju (jeśli demokracja jest mi na rękę to OK, a jeśli nie to jest zła???).
Oczywiście, że wyborcy powinni zapoznać się z programami wyborczymi kandydatów na burmistrzów i wójtów (w prasie, na stronach internetowych, z ulotek, plakatów itd.). Debaty też są bardzo potrzebne. Myślę tutaj nie tylko o Trzebini, bo wypowiedzi wielu odnoszą się do tego terenu, ale również w innych miastach i gminach. Jednak wpływ na wybory kandydatów, którzy byli już lub są aktualnie burmistrzami lub wójtami, ma to co osiągnęli lub jakie mieli wpadki. Jak traktowali mieszkańców po wyborach. Ogólnie jest przekonanie, że wiadomo czego się po nich spodziewać na przyszłość. Natomiast nowi kandydaci swoimi programami mogą przyciągnąć wyborców lub przeciwnie.
Każdy wyborca zgodnie ze swoim sumieniem dokona wyboru.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 16.10.2014 12:16 

Dołączenie: 28.1.2014 9:13
Posty: 75
Pochwały: 53
No i stało się ! Burmistrz Szczurek rozpoczął kampanie od mocnego akcentu . Na bilbordach wystawionych w centrum Trzebini można powiedzieć że "spalił się ze wstydu" , twarz wyraża zmęczenie a kolor uwidacznia że zrozumiał jaka była jego dotychczasowa kadencja . Może takie kajanie się u niektórych będzie skutkowało odpustem grzechów , lecz dla mnie wygląda komicznie . A może to nawiązanie do wspierających go kandydatów na radnych , którzy pochodzą z czerwonego układu SLD . Cóż współczuję twórcom tej reklamy ,ciężko to odpokutują i-kropka ........


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 16.10.2014 15:36 

Dołączenie: 26.11.2011 14:01
Posty: 427
Miejscowość: Trzebinia
Pochwały: 58
Kampania mocno się rozkręca, tj. poprzez wytykanie "nieudolności" poprzedniemu burmistrzowi, obecnie kontrkandydatowi... Do poczytania: http://www.wstkw.pl/stanislaw-szczurek.html


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 16.10.2014 15:46 
http://www.google.co.uk/imgres?imgurl=h ... 47&ndsp=19


Góra
  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 16.10.2014 16:52 

Dołączenie: 8.10.2009 16:33
Posty: 132
Pochwały: 28
Szczurek i Adamczyk są spaleni w niektórych okręgach, i mam nadzieje że pamięć o nich szybko minie, natomiast wątpliwa i śmieszna z pewnej perspektywy aktywność Adamczaka skończyła się klapą nim w ogóle się rozkręciła.

Mam nadzieje że bój będzie toczony pomiędzy Żuradzkim a Kołodziejczykiem.

Na światłach w Trzebini reklamy promocyjne pacynek już zaśmiecają przestrzeń wizualną miasta, jaka by ona brzydka nie była.

-- 16.10.2014 17:52 --

Szczurek i Adamczyk są spaleni w niektórych okręgach, i mam nadzieje że pamięć o nich szybko minie, natomiast wątpliwa i śmieszna z pewnej perspektywy aktywność Adamczaka skończyła się klapą nim w ogóle się rozkręciła.

Mam nadzieje że bój będzie toczony pomiędzy Żuradzkim a Kołodziejczykiem.

Na światłach w Trzebini reklamy promocyjne pacynek już zaśmiecają przestrzeń wizualną miasta, jaka by ona brzydka nie była.

-- 16.10.2014 17:52 --

Szczurek i Adamczyk są spaleni w niektórych okręgach, i mam nadzieje że pamięć o nich szybko minie, natomiast wątpliwa i śmieszna z pewnej perspektywy aktywność Adamczaka skończyła się klapą nim w ogóle się rozkręciła.

Mam nadzieje że bój będzie toczony pomiędzy Żuradzkim a Kołodziejczykiem.

Na światłach w Trzebini reklamy promocyjne pacynek już zaśmiecają przestrzeń wizualną miasta, jaka by ona brzydka nie była.

-- 16.10.2014 17:52 --

Szczurek i Adamczyk są spaleni w niektórych okręgach, i mam nadzieje że pamięć o nich szybko minie, natomiast wątpliwa i śmieszna z pewnej perspektywy aktywność Adamczaka skończyła się klapą nim w ogóle się rozkręciła.

Mam nadzieje że bój będzie toczony pomiędzy Żuradzkim a Kołodziejczykiem.

Na światłach w Trzebini reklamy promocyjne pacynek już zaśmiecają przestrzeń wizualną miasta, jaka by ona brzydka nie była.

-- 16.10.2014 17:52 --

Szczurek i Adamczyk są spaleni w niektórych okręgach, i mam nadzieje że pamięć o nich szybko minie, natomiast wątpliwa i śmieszna z pewnej perspektywy aktywność Adamczaka skończyła się klapą nim w ogóle się rozkręciła.

Mam nadzieje że bój będzie toczony pomiędzy Żuradzkim a Kołodziejczykiem.

Na światłach w Trzebini reklamy promocyjne pacynek już zaśmiecają przestrzeń wizualną miasta, jaka by ona brzydka nie była.

-- 16.10.2014 17:52 --

Szczurek i Adamczyk są spaleni w niektórych okręgach, i mam nadzieje że pamięć o nich szybko minie, natomiast wątpliwa i śmieszna z pewnej perspektywy aktywność Adamczaka skończyła się klapą nim w ogóle się rozkręciła.

Mam nadzieje że bój będzie toczony pomiędzy Żuradzkim a Kołodziejczykiem.

Na światłach w Trzebini reklamy promocyjne pacynek już zaśmiecają przestrzeń wizualną miasta, jaka by ona brzydka nie była.


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 16.10.2014 17:06 
Awatar użytkownika

Dołączenie: 11.11.2010 23:25
Posty: 436
Pochwały: 149
Witam!
Jak widzę Trzebinianin228 miał ten sam problem z publikacją postu co ja :)
Coś Wam szwankuje na tym forum.
Pozdrawiam.

_________________
Jeśli jest w polityce coś, czym gardzę, to jest to typ węgorza, który jest tak giętki, że najchętniej ugryzłby się we własny ogon.
M. Thatcher


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Temat postu: Re: Kandydaci na burmistrzów...
PostWysłany: 16.10.2014 17:50 

Dołączenie: 10.6.2012 10:19
Posty: 43
Miejscowość: Z balkonu widać Babią Górę/Chrzanów
Pochwały: 18
Jak dla mnie to niema żadnego dobrego kandydata.. żaden z nich mnie nie przekonuję. Burmistrz Szczurek nie sprawdził się bo według mnie zawalił wiele ważnych spraw itp. Jeśli chodzi o Kołodziejczyka to jest mi nieznany. Nigdy wcześniej chyba nie był nawet radnym więc boje się,że może sobie nie poradzić z organizacją i presją. Pozostaje mi wybór albo Zuradzki albo Adamczyk. Tak jak wspominałem nie widzę ich w takiej roli choć Adamczyk wydaję się doświadczony, zna sprawy i problemy i radził sobie z nimi na pewno lepiej niż dotychczasowy burmistrz. Na szczęście mamy czas może któryś mnie czymś jeszcze pozytywnym zaskoczy;)

Autor postu otrzymał pochwałę


Góra
Offline Profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 316 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Profesjonalne polskie tłumaczenie phpBB3